Screen-TECH  

Profesyonel Ürünler, Özel Çözümler  

 
             
 

Ters Projeksiyon

Kullanım Alanları
Avantajları
Neden Screen-Tech?
Ekran Türleri
Boyutlar
Resim Galerisi
Projeksiyon Cihazları
STWhite Çok Özel!
Mesaj gönder

Anında Soru-Cevap

 

Screen-Tech

OFİS UYGULAMLARI

 

Bilgisayar sunumları

Data projektör nasıl seçilmeli?

Projeksiyonlar data çözünürlüğü olarak temelde 800*600 SVGA, 1024*768 XGA olmak üzere ikiye ayrılır.  

SVGA cihazlar 800*600 bilgisayar çözünürlüğüne göre hazırlanmıştır ve daha üst çözünürlükte yayınları sıkıştırma teknolojisi kullanarak gösterirler. Bu nedenle sıkıştırılmış gösterimlerde çok az bir kayıp olacaktır.

Eğer sunumlarınız sadece Power Point ve benzeri sunum dosyalarını içeriyorsa SVGA bir cihaz kullanmanız yeterli olacaktır.

Sunumlarınız 6 veya 8 punto gibi küçük yazıları içeriyorsa ve 1024*768 data çözünürlüğünü kullanıyorsanız XGA modelleri tercih etmeniz gerekir.

1. Ortam aydınlığı 

Sadece gece mi kullanılacak? 

Kullanılırken ışıklar açık olacak mı?

Gündüz kullanım varsa güneş hangi yönden geliyor?

Ortam aydınlığı seçeceğiniz cihazın ışık gücünü belirler. Eğer karanlıkta kullanacaksanız 700 Ansi Lümen ve üstü her türlü cihazı tercih edebilirsiniz.

Kullanım sırasında oda ışıklarını açacaksanız veya gün ışığında da kullanacaksanız seçmeniz gereken ışık gücü en az 1.500 Ansi Lümen olmalı. Ortam aydınlığına göre daha güçlü projektörler de seçilebilir.

Gündüz kullanımında dikkat edilecek en önemli husus güneş ışığı ile projektör ışığının kesişmemesidir. Bu nedenle perdenin ve cihazın montaj yeri önemlidir.

2. Mesafe 

Projektör ile perde arasında ne kadar mesafe olacak? 

Hangi boyutlarda görüntü elde etmek istiyorsunuz?

Projektörlerin hangi mesafeden ne kadar görüntü oluşturduklarını bilmek ve kullanım alanına göre hesap yapmak gerekir. Projektörün kaç metre geriye asıldığı, ne kadar +/- zoom yapabildiği ve perde boyutu bu hesaplama sonucunda ortaya çıkacaktır.

3. Projektörün montajı 

Projektör tavana mı asılacak? 

Projeksiyon cihazınız tavana monte edilerek ya da sehpa üzerinden kullanılabilir. Tavana monte edilmesi durumunda cihazınızla birlikte uygun tavan askı aparatını da almanız, mesafeye uygun data kablosu ve elektrik kablosu kullanmanız gerekir. 

4. Uygun perde seçimi

Yukarıda anlatıldığı gibi kullanılacak perdenin boyutları tespit edildikten sonra uygun olan perdeyi seçmek gerekir. İyi bir projeksiyon perdesi görüntü kalitesini arttıracaktır. 

Kullanım amaçlarına göre çok çeşitli perdeler olmasına karşın toplantı salonlarında elle açılıp kapanan ya da uzaktan kumandalı, motorlu perdeler tercih edilir. Ayrıca kolayca taşınabilen portatif perdeler de mevcuttur.

Eğer kullanım alanı uygunsa ters projeksiyon ekranı  en uygun çözüm olacaktır. Ters projeksiyona uygun olmayan ortamlarda görüntü kalitesini arttırmak için kumaş olmayan özel projeksiyon yüzeyi kulanılabilir.

 

Ofis uygulamalarında, kontrol, takip odalarında dev ekranlar

 

Kaliteli bir görüntü istenen her uygulama için Screen-TECH

 
Fuar 
   
Ev Sineması
  
Ofis
  
Showroom
   
Spor Salonu
  
Toplantı 
  
TV Stüdyo

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Turkuaz Bilişim Ltd.Şti.

0312 213 33 27

www.sunumsistemleri.com

www.projeksiyon.web.tr

www.projeksiyon-tr.com

www.turkuazbilisim.com.tr

 

info@projeksiyon-tr.com

   

 

 

Kuzgun Sokak No: 84 / 4

A.Ayrancı / Ankara

0312 213 33 27 - 223 22 55   Faks : 223 27 68